Recenzje

Zapraszam do przeczytania recenzji, które pojawiły się na łamach różnych serwisów internetowych.

„Nie ma czegoś takiego, jak przypadek. Cóż to bowiem jest przypadek? To tylko usprawiedliwienie tego, czego nie jesteśmy w stanie zrozumieć” W. Myśliwski, „Traktat o łuskaniu fasoli” Idąc tokiem myślenia W. Myśliwskiego nieprzypadkowo przeczytałam ostatnio książkę „Labirynt. Alicja w krainie schematów”. Kiedy wzięłam ją do ręki, od razu pomyślałam o „Alicji w krainie czarów” Carrolla Lewisa i zastanawiałam się, czy obie Alicje mają coś ze sobą wspólnego. Oczywiście, że tak.

Są takie książki, które mają w sobie wiele magii, tajemniczości oraz porządną dawkę metafor, w których możemy znaleźć wiele odniesień do swojego życia. Książka „Labirynt – Alicja w Krainie Schematów” Magdaleny Walczak jest jedną z takich książek. Przenosi nas do krainy jak z baśni, ale jednocześnie porusza wiele emocji, nawet tych najbardziej skrywanych. Idealna pozycja dla kobiet, które są na rozdrożu, szukają odpowiedzi na pytania, chcą podjąć ważne, życiowe decyzje.

Będąc dziewczynką uwielbiałam historię „Alicji w krainie czarów”. W podróż do tego magicznego świata wyruszałam setki razy. Do dziś znam na pamięć niektóre fragmenty. Dlatego też z wielkim zainteresowaniem sięgnęłam po podobnie brzmiący tytuł, który wyszedł spod pióra pani Magdaleny Walczak. Ileż w tym prawdy, że krainą dzieciństwa są czary, a w życiu dorosłym schematy. To one umiejscawiają nas w labiryncie, z którego często nie wiemy, jak wyjść. Czy książka ta pomaga odnaleźć światełko w tunelu życia? Zapraszam do dalszej lektury recenzji.

Strona 1 z 2

Copyright 2020 © Magdalena Walaczak